czarnobyl 2

Odbędziesz wirtualną podróż po Czarnobylu – dzięki polskiej firmie

Odbędziesz wirtualną  podróż po Czarnobylu – dzięki polskiej firmie 

 

 

W  trzydziestą rocznicę katastrofy w Czarnobylu gliwicka firma The Farm 51 zaprezentowała nowy trailer projektu, dzięki któremu przeniesiemy się w okolice sarkofagu elektrowni atomowej i odbędziemy spacer po wyludnionym mieście Prypeć. 

Charnobyl Virtual Reality project jest to aplikacja przygotowywana na urządzenia Virtual Reality takie jak Oculus Rift czy Samsung Gear VR. Autorzy kilkukrotnie odwiedzili zamkniętą dla ludzi Zonę gdzie dokonali szczegółowych skanów terenu, nagrali wiele godzin materiału filmowego m.in. przy wykorzystaniu dronów i kamery stereoskopowej 360O

Aplikacja będzie umożliwiała swobodne poruszanie się po Zonie oraz niektórych budynkach Prypeci.  Dodane zostaną również efekty specjalne, po włączeniu których gracze będą poddawani presji psychologicznej – np. budząca niepokój muzyka lub nagle pojawiające się zwierzęta będą  wzmacniać doznania z przebywaniu w tak szczególnym miejscu. 

W projekt zaangażowała się strona Ukraińska – Mer Kijowa objął patronatem produkcję a Witalij Kliczko, którego ojciec był jednym z likwidatorów katastrofy będzie twarzą promującą projekt. Jak zapowiadają autorzy część przychodów ze sprzedaży ma być przeznaczona na rzecz fundacji pomagającej ofiarom katastrofy. 

 

Najnowszy trailer zapowiadający Charnobyl Virtual Reality możecie obejrzeć tutaj: 

 

 

 

 

Więcej o projekcie Charnobyl Virtual Reality

 

 

 

Charnobyl Virtual Reality jak zapowiadają autorzy ukaże się  w czerwcu 2016 roku w Oculus Store. 

 

szkoda tylko że The Farm 51 nie wyrobili się z premierą swojego produktu na 30 rocznicę katastrofy