Android N

6 nowości w Android N

6 nowości jakie zobaczymy w Android N 

Podczas dorocznej konferencji Google I/O jeden z głównych inżynierów pracujących nad Androidem N *  – Dave Burke przedstawił kilka nowości w systemie operacyjnym:

 

Google Assistant: udoskonalony asystent głosowy, ma precyzyjniej reagować na pytania, które mu zadamy a w swoich odpowiedziach uwzględniać naszą lokalizację i plan dnia. 

 

Split-screen mode: tryb współdzielonego ekranu – funkcja ta była dostępna już wcześniej na tabletach Samsunga i LG. Teraz będą  z niej mogli korzystać wszyscy użytkownicy najnowszego systemu Google bez względu na to czy korzystają z tabletów czy smartfonów.

 

Instant Apps: dzięki tej funkcji będzie możliwe korzystanie z niektórych aplikacji bez instalacji. Niewątpliwie Instant Apps stanie się wybawieniem dla użytkowników tańszych urządzeń gdzie pamięć przeznaczona na aplikacje jest mocno ograniczona.

 

Doze on the Go: udoskonalony tryb oszczędzania baterii uaktywniający się gdy ekran smartfona jest wygaszony.   

 

Grouping apps in Notifications: grupowanie powiadomień z tych samych aplikacji. Dzięki tej funkcji ulegnie poprawie czytelność ekranu głównego, który często jest wręcz „zasypany” wiadomościami z komunikatorów, gier i aplikacji

 

Night Mode: w trybie nocnym ekran urządzeń z Andoidem N będzie wyświetlany w mniej męczących oczy odcieniach żółci. 

 

* Android N to nazwa robocza nijak nie odnosząca się do nazw słodyczy tak jak poprzednie wersje systemu operacyjnego Google. Obecnie marketingowcy z firmy Professional Naming Incorporated 😉 głowią się nad docelową nazwą…..obejrzyjcie filmik jak im idzie: