tinder

Tinder z grupowymi spotkaniami

Tinder z grupowymi spotkaniami

 

Jest piątkowy wieczór a Ty znowu siedzisz w tym samym pubie z  grupą przyjaciółek wysłuchując po raz setny historyjek z korpo? Tinder z grupowymi spotkaniami przyjdzie z pomocą tym, którzy chcą zerwać z rutyną….be more social 🙂 

 

Tinder Social to nowa funkcjonalność najpopularniejszej aplikacji randkowej na smartfony wprowadzająca możliwość spotkań grupowych. Obecnie za pomocą Tindera możliwe jest podejrzenie czy osoba z którą stworzyliśmy parę nie ma przypadkiem kogoś z naszych znajomych  na Facebooku. Po wprowadzeniu funkcji Social użytkownicy będą mogli podejrzeć, który z jego znajomych na FB również korzysta z Tindera. Ma to umożliwić tworzenie małych grup z naszych „realnych” facebookowych znajomych.

Na przykład tworzymy grupę czterech osób z którymi wychodzimy na kręgle w soboty i chcemy poznać inną ekipę znajomych o podobnych zainteresowaniach. Po utworzeniu grupy Tinder umożliwi szukanie i dobieranie innych grup w taki sam sposób jak to odbywa się obecnie w przypadku randek 1 na 1. Kiedy dwie grupy zaakceptują się,  ich uczestnicy będą mogli podejrzeć gdzie aktualnie przebywają, co mają zamiar robić i ewentualnie do siebie dołączyć.

tinder 2 

Pomysł o informowaniu innych osób w sieci co aktualnie robimy nie jest nowy. Korzystając z Facebooka dużo osób umieszcza na wallu zaproszenia dla swoich znajomych. W przypadku Tinder Social po drugiej stronie mamy jednak zupełnie obce nam osoby – znamy tylko imię i widzimy zdjęcie. Jak podkreślają twórcy Tinder Social będzie początkiem wielu fascynujących spotkań i tak zapewne w 99% przypadków będzie. Istnieje jednak ryzyko że poznane osoby okażą się nieuczciwe, wykorzystają w jakiś sposób przeciwko nam wiedzę gdzie aktualnie się znajdujemy i co robimy. 

Kontrowersyjnym pomysłem jest również możliwość podglądu, którzy z naszych znajomych na Facebooku korzystają z Tindera. Zapowiedź  tej funkcji wywołała lawinę niezadowolenia. Wielu użytkowników portalu randkowego nie życzy sobie aby ich „realni” znajomi z FB dowiedzieli się o korzystaniu z randkowej apki. W odpowiedzi na te głosy wydano oświadczenie o możliwości wyłączenia funkcji  informowania i tworzeniu grup wśród naszych znajomych na FB.

Tinder Social  jest obecnie w fazie testów i dostęp do niego ma jedynie nieliczna grupa osób mieszkająca w Australii. Nie pozostaje nic innego tylko czekać jak nowa funkcja będzie się sprawować w praktyce.